top of page
warsztaty geologiczno-mineralogiczne dla przedszkolaka
EDUKACJA I ZABAWA

 mały     geolog     to program warsztatów mających na celu przybliżyć przedszkolakom    tajemnice skrywane przez naszą planetę Ziemię.

Ziemia jest złożona z różnorodnych minerałów, które tworzą skały. Prezentowane na warsztatach najbardziej znane i najczęściej spotykane kamienie ozdobne, minerały  (np. kwarc, krzemień, agat, halit), skały (np. granit, bazalt, gabro, piaskowiec, kreda, węgiel) i skamieniałości (amonity) dzieci będą mogły dotknąć, pomierzyć, obejrzeć wnikliwie pod lupą. Przedstawiona w przystępnej formie wiedza geologiczna odpowie na pytania nurtujące młode umysły i pomoże dzieciom dostrzec zagadki przeszłości.

Każde dziecko to mały geolog, który już  bawiąc się w piaskownicy, staje sie wielkim odkrywcą sypkich skał osadowych. Podczas wakacyjnych wędrówek wypycha kieszenie większymi i mniejszymi kamieniami, które okazują się skałą magmową.

A gdyby jeszcze wiedziało co tajemniczego "drzemie" w takim kamyczku? Albo czy skamieniałe drzewo to nie węgiel kamienny? A migdałowiec to skała czy ciasto?

Najprostsze pytanie dziecka: "Skąd tutaj ten piach?" pozwala wiedzy zatoczyć koło od momentu powstania kuli Ziemskiej,  do dnia dzisiejszego. A każda odpowiedź prowadzi do kolejnych pytań. I tak bez końca.

POZNAWANIE I ODKRYWANIE

 

fot.Aneta Guzik

fot.Aneta Guzik

bottom of page